Ulaşım


İSTANBUL - UZUNKÖPRÜ   240 km
     Otobüs ile seyahat edecekler yaklaşık  3,5 saatlik bir süre ile ulaşırlarken, Tren ile İstanbul Sirkeci Tren garından  Uzunköprü’ye  yaklaşık 5 saatte ulaşılmaktadır. Özel araç ile  ulaşımı gerçekleştirecekler , İstanbul Mahmutbey otoban gişelerinden geçtikten yaklaşık 190-200 km sonra Havsa gişelerinden (Edirne’den önce son çıkış) çıkarak önce Havsa’ya, daha sonra da   E5 karayolu Dörtyol kavşağından Uzunköprü- Çanakkale tabelasını takip ederek 42 km sonra  Uzunköprü’ ye  ulaşabilirsiniz.    Gişelerden itibaren  2,5 Saatte Uzunköprü’ desiniz.

     Tarihi Uzunköprü ‘den geçtikten sonra  ileri doğru giderek şehir merkezine gelebilirsiniz.  Ptt kavşağına geldiğinizde doğru giderek yaklaşık 5 km sonra okula gidebilir, kavşaktan sola dönerek 50 metre sonra sağda CAN 1 ERKEK ÖĞRENCİ EVİMİZE ulaşabilirsiniz. Buradan 200 metre daha devam ederek CAN 2 KIZ ÖĞRENCİ EVİMİZE  Ulaşabilirsiniz.

     Uzunköprü Meslek Yüksekokulu şehir merkezinin dışında Keşan yolu üzerinde  5 km mesafede  olup şehir içi minibüslerin merkez istasyonu okulun yanındadır. Şehir merkezine her 3 dakika da bir düzenli minibüs servisi mevcuttur. Gerek otobüs ile gelen gerekse de tren ile gelenler Uzunköprü terminalinden şehir içi minibüsle Ptt önüne gelebilecekleri gibi, yürüyerek 400 metre sonra PTT kavşağına geldiklerinde sola dönerek 50 metre aşağıda sağda Can I Apartımıza ulaşabilirler.

     Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi, şehir merkezine 2 km mesafede  Can 2 kız öğrenci evimizle aynı cadde ( Hayrabolu Caddesi) üzerinde olup okula en yakın pansiyon işletmesi konumundadır. Minübüs ile 5 dakika da okula ulaşabilirsiniz.
     Uzunköprü Anadolu Öğretmen Lisesi , şehir merkezi 2 km  ve pansiyonumuza 5 dakikalık mesafede.
     Uzunköprü Anadolu Lisesi, Can 2 Kız öğrenci evimizin arkasında 300 metre yürüyüş mesafesindedir.
     Hüseyin Çorum Sağlık Meslek Lisesi şehir merkezine 800 mt mesafe de olup ister 10 dk lık bir yürüyüşle ya da önünden bineceğiniz minübüsle öğrenci evimizin önünde inebilirsiniz.
     Uzunköprü Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ,  Can 2 Kız öğrenci evimizin arkasında 300 metre yürüyüş mesafesindedir.

     CAN Apartlarımız her ikiside şehir merkezinde olup , Can I  Erkek Öğrenci Evi PTT ve hükümete uzaklığı 100 metre iken Can II Kız Öğrenci Evimiz ‘de   de aynı yerlere 300 metre uzaklıktadır. Her iki binamızda minübüs güzargahı üzerinde olup,  şehir içi minibüslere apartların önünden binip , önünde inilebilir.

     Dilediğiniz her yere kısa bir yürüyüşle ulaşabilmeniz mümkündür.

     ÇEVRE İL VE ŞEHİR UZAKLIKLARIMIZ


Uzunköprü- Edirne 60 km
Uzunköprü – Keşan 45 km
Uzunköprü-Tekirdağ 100 km
Uzunköprü – Kırklareli 110 km
Uzunköprü- Çanakkale 160 km